ProShell: nové, flexibilní systémové řešení pro regálové zakladače

14.01.2013
Nosný profil pro trolejové systémy

Sdílet:
Share on Twitter Share on Facebook Share on LinkedIn Share by Email

Conductix-Wampfler GmbH, součást skupiny Conductix-Wampfler Gruppe – světový lídr mezi výrobci systémů pro přenos energií a dat k pohyblivým spotřebičům vyvinul nové systémové řešení pro napájení regálových zakladačů. Nosný profil vyrobený z ocelového plechu dokáže integrovat osvědčené trolejové systémy 0831 a 0812 a zajišťuje spolehlivé a efektivní napájení pohonů energií a ovládání regálových zakladačů signály, stejně jako plynulou rekuperaci energie.

ProShell chrání přívody energie efektivněji než systémy vyrobené z plastu, což zvyšuje jeho použitelnost. Toto nové řešení navíc umožňuje uchycení do držáků v odstupu 3 metrů přímo do bočnic regálů. V neposlední řadě není problém ani integrace optického polohovacího systému s upínacími jednotkami k nosnému profilu. „Díky těmto vlastnostem je ProShell systémovým řešením, které umožňuje zákazníkům maximální flexibilitu za nezměněných mechanických rozhraní. Kompaktní design zohledňuje také současný trend – čtyř nebo pětipólové systémy.“, vysvětluje Dieter Seidel, vedoucí výrobního managementu z Conductix-Wampfler GmbH z Weilu nad Rýnem. Zvláštní pozornost je také kladena na jednoduchou a rychlou montáž: ProShell je možno jednoduše a bez úprav adaptovat na všechny aplikace regálových zakladačů. „Montážní náklady jsou důležitou nákladovou položkou při napájení jeřábů nebo přesuven a proto je tato problematika pro nás při vývoji řešení ústředním bodem.“, tolik Dieter Seidel.

Maximální flexibilita pro více efektivity

ProShell  integruje osvědčené trolejové systémy Conductix-Wampfler0831 a0812. Aby bylo dosaženo maximálního možného pokrytí elektrických specifikací (32 Aaž400 A) za pomocí stejného systému – zároveň zůstává nezměněn instalační prostor a mechanická rozhraní regálových zakladačů – je nutno použít různé druhy trolejových vedení a různé materiály vodičů, jako např. ocel, měď nebo hliník.

„Aby bylo možno napájet  dlouhé uličky nominálním proudem až do 400 A jen jedním koncovým napájením, je důležité použít troleje s většími průřezy vodičů, které mají lepší hodnotu odporu vodiče a tím nižší úbytky napětí“, zdůrazňuje p. Seidel. Otázka efetktivity je zásadní. Stále více dodavatelů nabízí řešení rekuperace energie regálových zakladačů. Na jedné straně jsou snižovány provozní náklady, na straně druhé to vede k vytvoření mezinárodních požadavků limitů efektivnosti.