Mobilní řídicí jednotky Conductix-Wampfler typu ST-87x/ST-88x z produktové řady LJU "Series 8" jsou kompaktní, programovatelné mobilní ovladače určené pro řízení jedné osy pohybu. Tyto řídicí systémy jsou určeny k ovládání a řízení definované řady motorů v průmyslových a komerčních provozech.

Ovládání pomocí jízdních povelů

Mobilní řídicí jednotky LJU neustále vyhodnocují příchozí povely z řídicí jednotky systému a určují jízdu transportního závěsného systému tak, že ji spojují s aktuálním nastavením parametrů, které je lokálně implementováno v mobilní řídicí jednotce LJU. Tímto způsobem lze v různých částech systému použít různé signály k dosažení požadovaného způsobu jízdy (např. pomalá rychlost při pozicování, vysoká rychlost při přepravě, uvolnění brzdy atd.) Hnací motor je poháněn tak dlouho, dokud řídicí systém nedetekuje platný signál a není přijat povel k zastavení. Externí senzory připojené k řídicím systémům jsou monitorovány a vyhodnocovány nezávisle na řídicích systémech. Potřebná nastavení je možné naprogramovat. Pokud je detekován příkaz k zastavení, řídicí systém vozidlo zcela zastaví. Po zrušení příkazu k zastavení se řídicí systém znovu rozjede podle nastavené doby prodlevy. Stavební bloky pro rozšíření funkční bezpečnosti jsou k dispozici na vyžádání.

Rekuperační brzdění

Pro pomalé zbrzdění vozidla, jeho kontrolované zastavení a šetření brzd nabízejí řídicí systémy možnost rekuperačního brzdění. Rekuperační brzdění řídicím systémem je možné nastavit. Aplikační software a provozní parametry lze do řídicího systému přenášet infračerveně pomocí ručního programovacího zařízení (MU- 705, k dispozici samostatně).

Ukazatel stavu

Řídicí systémy nepřetržitě sledují základní údaje o stavu vozidla a v případě poruchy vydávají prostřednictvím integrovaného displeje diferencované hlášení, a pokud je použito, je prostřednictvím signalizační sběrnice odesláno hromadné hlášení o poruše do nadřazené řídicí jednotky systému. Řídicí systémy jsou vybaveny displejem, který umožňuje snadné a přehledné čtení stavových hlášení nebo chybových stavů.

Dálkové ovládání

U funkcí, jako je ruční pohyb vozidla, lze řídicí systémy ovládat pomocí infračerveného ručního dálkového ovládání. Definované datové záznamy lze do řídicího systému přenášet pomocí ručního programovacího zařízení MU-705.

Tyto datové záznamy se sestávají z:

  • parametrů vozidla
  • konfigurační tabulky PCM
  • tabulky vozidel

Přepínače parametrů a konfigurací vozidel

Přepínače parametrů a konfigurací vozidel slouží k nastavení chování vozidla podle požadavků systému. Lze aktivovat, deaktivovat a nastavovat různé doplňkové funkce řídicího systému. Kladné hodnoty od 0 do maximálně 65535 lze nastavit jako hodnoty parametrů. Rozsah hodnot je u některých parametrů dále omezen.

Konfigurační přepínače jsou součástí parametrů vozidla. Aktivují nebo deaktivují jednotlivé funkce řídicího systému.

Tabulky vozidel

Tabulky vozidel obsahují data, ke kterým mají přístup určité funkce řídicího systému. Tato data jsou přiřazena systému, ve kterém je použit řídicí systém vozidla. Tabulky vozidel se používají k nastavení hodnot, které ovlivňují funkce pohybu a polohování.

Tabulky konfigurace PCM

V příkazovém systému PCM jsou prostřednictvím hardwaru PCM do řídicího systému vozidla přenášeny různé půlvlny. Řídicí systém vozidla je schopen tyto příkazy rozpoznat a podle nich upravit své chování. Konfigurační tabulka PCM definuje, jak se řídicí systém vozidla chová při příkazu PCM.

FAQs

Často kladené otázky

Co vlastně znamená jednoosá aplikace?

Mobilní řídicí systémy LJU pro jednoosé aplikace se dodávají s jedním integrovaným frekvenčním měničem. Jsou určeny k použití v aplikacích, kde je v provozu vždy pouze jedna osa nebo pohon. Typickou aplikací mohou být lehké systémy EMS, např. linka k transportu dveří s funkcí pouhého posunu dveří vpřed. Existuje možnost i druhého pohybu, pokud nejsou v paralelním provozu. Nutné je sladění hard- a softwaru, protože budete potřebovat pravděpodobně pro druhý pohyb další senzory a může být nutné aktivovat odpovídající softwarové moduly, nastavení parametrů musí být implementováno.

K čemu slouží jednoosé řídicí jednotky ST-87x/ST-88x a ST-89x?

ST-87x/ST-88x jsou zcela zaměřeny na jednoduché aplikace s omezenými požadavky na snímání, jednoznačně orientované na provoz. Množství je optimalizováno pouze na velikost pro implementaci povinných rozhraní. ST-89x jsou vstupní branou do složitějších jednoosých aplikací, tj. s vyššími požadavky na funkční bezpečnost, větším počtem použitelných senzorů, vyšší univerzálností softwaru. Jako základ pro vyšší požadavky na výkonné řízení je implementován výkonnější regulátor.