Řešení pro modernizaci ovládacích prvků LJU a ovládacích prvků třetích stran
Mobilní ovládací a řídicí systémy
Při modernizaci mohou nastat různé typy situací. Nejdůležitější pro vyhodnocení je celkový řídicí systém. Výchozím bodem je však obvykle úroveň mobilního řízení v zařízení. První otázkou je, co je třeba modernizovat a jak má být modernizace provedena. Má se jednat o jednorázovou modernizaci, částečnou nebo postupnou modernizaci, nebo jen o výměnu selhávajících součástí?
První zásadní otázka, jaký druh mobilního ovládání je na místě a co dělá?
Typickým příkladem výrobku pro modernizaci je TRIAC Controls 83x/84x. Počet instalovaných systémů s řízením TRIAC je stále značný. Mnozí z původních výrobců již nepůsobí na trhu nebo přestali vyrábět příslušné produktové řady. Naše řídicí systémy TRIAC umožňují dodatečnou montáž našich předchozích systémů TRIAC a mohou nahradit většinu systémů TRIAC jiného původu. Pozitivním vedlejším efektem je konstrukce s použitím dnes dostupných komponent, takže se výrazně prodlužuje životní cyklus. Je vytvořen základ pro pokračování instalace systémů manipulace s materiálem, náhradní díly jsou dostupné.
Naše mobilní řízení LJU 87x/88x a 89x jsou základem pro modernizaci předchozích mobilních řízení LJU, tj. řady 6. Veškeré funkce, které tyto řady poskytují, mohou být poskytnuty také řadou 8. Je třeba provést specifické hodnocení mechanických a elektrických aspektů a funkčnosti softwaru. Obvykle existují možnosti úplné modernizace, resp. výměny, jakož i přechodů mezi jednotlivými stupni modernizace se smíšeným provozem mobilních řídicích jednotek LJU různých řad. Současně může být volitelnou možností retrofit mobilních řídicích jednotek jiného původu. Ověření na úrovni celého systému je však více než nutné, protože mnoho zastaralých ovládacích prvků má omezenou funkčnost a technické možnosti. Požadavky na modernizaci dále určuje prostředí, ve kterém se mobilní ovládací prvky nacházejí.
Modernizace vlastních řídicích systémů TRIACS nebo mobilních řídicích systémů vyžaduje jasnou specifikaci instalace, aby bylo možné zahájit ověření. U instalací s mobilními ovládacími prvky jiného původu jsou pro ověření možností retrofitu povinné komplexní informace o původním vybavení, systému a realizované funkčnosti. Modularita konstrukce a univerzálnost našich řídicích systémů však dává dobrou šanci.
FAQs
Často kladené otázky
Jaké situace mohou nastat při modernizaci?
Jedním ze scénářů jsou instalace využívající zastaralé řídicí technologie. Typickým požadavkem na modernizaci je výměna za komponenty, které se budou vyrábět a budou k dispozici po další řadu let. V jednoduchých případech je známa funkčnost, rozhraní atd. Složitost se zvyšuje, pokud jde o modernizaci komponent třetích stran, tj. pokud původní výrobce ukončil činnost nebo již neservisuje své komponenty. S odpovídajícími odbornými znalostmi v oblasti ovládacích prvků a aplikací se dá předejít havarijní situaci.
Odlišná situace nastává, když je třeba modernizovat funkčnost a přitom zachovat hlavní část instalace nebo když je třeba z jakýchkoli důvodů vyměnit klíčové prvky, jako je např. systém přenosu dat.
Jaký je typický proces modernizace?
Vždy se začíná analýzou instalované základny z hlediska funkčnosti, provozních parametrů, zkušeností obsluhy a podobně. Na základě vyhodnocených požadavků se začíná s výběrem možností modernizace. Pokud je nastaveno řešení modernizace, obvykle se sestaví ověřovací vzorek a v ideálním případě se otestuje v chodu instalace. Jakmile je test modernizace vyhodnocen, může být zahájena výroba. Pokud je instalace přesně známa, je možné postupovat rychleji, ale vždy, když se jedná o modernizaci komponent třetích stran, doporučujeme výše uvedný postup..
Modernizaci komponent lze provést různými způsoby, výměna selhávajících komponenty, postupné obnovovací modernizace nebo modernizace většího rozsahu, např. při odstávce výroby. U složitějších modernizací může být dokonce nutné, aby stará a nová řešení modernizace probíhala paralelně, tj. v průběhu času se vyměňují systémy přenosu dat, ale mobilní ovládací prvky se nemodernizují všechny najednou. Smíšený provoz starých a nových mobilních ovládacích prvků v systému je poměrně obvyklý, z dovodu časových a finančních možností.