Elektrické podvěsné dráhy

Conductor Rails in use for the elctrification of a Electrified Monorail System

Elektrické podvěsné dráhy (Elektrohängebahnen - EHB nebo Electrified MonorailSystems - EMS) se používájí v mnoha případech k transportu materiálu ve výrobním procesu nebo v logistice. V automobilovém průmyslu dopravují EHB například různé díly (součásti karosérie, sedadla, motory, převodovky nebo podvozky).  

Jednotlivé vozíky elektrické podvěsné dráhy disponují inteligentním On-Board-Controlerem a tak můžou pomocí elektromotoru jezdít rozdílnými rychlostmi, jemně dobržďovat a zrychlovat nezávisle na sobě.

Všechny tyto funkce potřebují po spolehlivý přívod energie a ovládání, Conductix-Wampfler to může díky moderním technologiím nabídnout.

 Rozsáhlý sortiment produktů Conductix-Wampfler obsahuje také dvě důležité řešení pro přenos energie a dat na vozíky elektrických podvěsných drah. Troleje a indukční napájení. Oba syystémy zcela plní požadavky od EHB systémů a jsou vhodné pro všechny běžné hliníkové profily, běžných kolejových průřezů, pohyblivé úseky, zdvihy a vyhybky, vysoké pošty vozíků nebo také v kombinaci s pozicovacím systémem, např. barcode + laser.  

Troleje dokazují své bohaté možnosti využití na elektrických podvěsných drahách již roky: spolehlivá, jednoduše rozšířitelná za provozu a hospodárná elektrifikace EHB.

Inductive Power Transfer IPT®, bezdotykové, indukční řešení přenosu energie nabízí k tomu další výhody jako jsou vysoká pojezdová rychlost, vysoká mechanická tolerance a také tichý a bezúdržbový přenos energie.

Gumové a polyuretanové nárazníky k ochraně při nárazu vozíků a manipulátorů. Conductix-Wampfler nabízí velký výběr nárazníků s absorbcí od malých nárazů po tisíce joulů. 

High dynamic Electrified Monorail System in production and single component warehouseHigh dynamic Electrified Monorail System in production and single component warehouseHigh dynamic Electrified Monorail System in production and single component warehouse
Ke stažení: 

Elektrická podvěsná dráha

Aplikace
elektrická podvěsná dráha (EHB) ve skladu dílů

Země
Francie

Místo
Sélestat

Zastoupení
Conductix-Wampfler AG [CH]

Provozovatel
SCHMIDT Groupe

Technické požadavky
elektrická podvěsná dráha ve skladu dílůn

Délka systému
cca. 2000 m

Produkt
Trolej program 0815, SingleFlexLine

Počet pólů
8-polig

Příslušné produkty

Single FlexLine 0815