Horské dráhy

Conductor Rails are often in use for the electrification of Roller Coaster

Vzhledem k tomu že kolotoče jsou obvykle provozovány pod širým nebem, musí přenos energie a  dat být bezpečný a spolehlivý v jakýchkoliv klimatických a povětrnostních podmínkách. Vysoké vibrace a zrychlení kladou velké mechanické nároky na použité výrobky. Navíc vedení v obloucích a zatáčkách ve spojení s velkými teplotními výkyvy přínáší další požadavky na telpotní roztažnost systému přenosu energie a dat. 

V neposlední řadě by technika měla být dokonale integrována do celkového designu horských drah, aby minimálně ovlivňovala jejich vzhled.

Máme dlouholeté zkušenosti v elektrifikaci různých zařízenní a máme širokou škálu referenčních projektů po celém světě. Nabízíme řešení na základě individuálních požadavků od plánování projektu až po jeho realizaci. 

Pro horské dráhy můžeme nabídnout klasické troleje nebo také naše bezkontaktní napájení IPT®. Oba systémy zaručují permanentní dodávky energie a dat nezávislé každému vozíku.

Naše troleje mohou být provedeny v různých barvách, pro dokonalou integraci do designu dráhy. Volitelně můžeme nabídnout vytápění pro provoz v zimních podmínkách.

Inductive Power Transfer ( IPT®) - bezkontaktní přenos energie a dat od Conductix-Wampfler pracuje potichu, bez omezení rychlosti a bez mechanického opotřebení a proto se používá v mnoha známých zábavních parcích po celém světě.

Horská dráha Darkride-Hybrid „ARTHUR – v zábavním parku Minimoys“

Technické požadavky: přívod energie a dat pro sedm vozíků na dráze
Provozovatel: Europa-Park GmbH & Co Mack KG

Více informací

Horská dráha „Volo da Vinci“

Technické požadavky: Přenos energie a dat na horskou dráhu
Provozovatel:
Europa-Park GmbH & Co.

Více informací