Horské dráhy

Conductor Rails are often in use for the electrification of Roller Coaster

Vzhledem k tomu že kolotoče jsou obvykle provozovány pod širým nebem, musí přenos energie a  dat být bezpečný a spolehlivý v jakýchkoliv klimatických a povětrnostních podmínkách. Vysoké vibrace a zrychlení kladou velké mechanické nároky na použité výrobky. Navíc vedení v obloucích a zatáčkách ve spojení s velkými teplotními výkyvy přínáší další požadavky na telpotní roztažnost systému přenosu energie a dat. 

V neposlední řadě by technika měla být dokonale integrována do celkového designu horských drah, aby minimálně ovlivňovala jejich vzhled.

Máme dlouholeté zkušenosti v elektrifikaci různých zařízenní a máme širokou škálu referenčních projektů po celém světě. Nabízíme řešení na základě individuálních požadavků od plánování projektu až po jeho realizaci. 

Pro horské dráhy můžeme nabídnout klasické troleje nebo také naše bezkontaktní napájení IPT®. Oba systémy zaručují permanentní dodávky energie a dat nezávislé každému vozíku.

Naše troleje mohou být provedeny v různých barvách, pro dokonalou integraci do designu dráhy. Volitelně můžeme nabídnout vytápění pro provoz v zimních podmínkách.

Inductive Power Transfer ( IPT®) - bezkontaktní přenos energie a dat od Conductix-Wampfler pracuje potichu, bez omezení rychlosti a bez mechanického opotřebení a proto se používá v mnoha známých zábavních parcích po celém světě.

Suspended Flight „Volo da Vinci“Suspended Flight „Volo da Vinci“Suspended Flight „Volo da Vinci“
Ke stažení: 

Horská dráha „Volo da Vinci“

Popis zařízení
Horská dráha „Volo da Vinci“

Země
Německo

Místo
Rust

Zastoupení
Conductix-Wampfler B.V. [Nizozemí]

Provozovatel
Europa-Park GmbH & Co

Zákazník
ETF Ride Systems [Nizozemí]

Technické požadavky
Přenos energie a dat na horskou dráhu

Systém
zatáčkový

Délka [systém]
290 m

Počet spotřebičů
10

Pojezdová rychlost [spotřebič]
Max. 1,8 m/s

Produkty
Troleje, program 0812, SinglePowerLine

Sběrač proudu
Dvojité sběrače proudu

Počet pólů
3 + PE

Proud
320 A

Výška
7 m

Další informace

  • pouzdra trolejí ve speciálním barevném provedení
  • kabel RCoax namontován do jednoho z izolačních profilů