Přesuvny

A Transfer car in use in the industry sector

Přesuvny nebo „kolejové vozy“ („RailGuided Vehicles” – RGV) jsou využívány na mnoha výrobních a distribučních zařízeních a dopravují různorodé zboží a materiál hlavně na rovných kolejových dráhách. Ale vyskytují se také komplexní dráhy.

Tam, kde je navrženo použití takových přesuven, musí se zapomenout na obstarání přívodu energie a dat. Různé zátěže, od malých dílů po nadměrné letecké nebo lodní části, které váží mnoho tun nebo rozmanité provozní podmínky v halách nebo ve venkovním prostředí stejně tak individuální procesní požadavky na rychlost, data a energie, ovlivňují volbu optimálního systému pro přívod energie a dat.

Existují rozdílná technolgická řešení, s různými technickými a ekonomickými výhodami i nevýhodami, které přínáší zásobování energií a daty přesuvny. Díky široké paletě produktů Conductix-Wampfler můžeme nezaujatě poradit a nabídnout nejlepší možné řešení pro každou aplikaci.

Troleje jsou u obzvlášť rychlých a klíčových dopravních systémů ideálním řešením s dobrým poměrem mezi kvalitou a cenou.

Indukční nápájení IPT® je díky přenosu bez mechanického kontáktu čisté, bezúdržbové a dostupné řešení.

Pružinové nebo motorové navíjecí bubny jsou velmi hospodárné pro střední výkony a jsou vhodné pro nasazení na krátkých drahách. V některých situacích je ale také možné použít energetické řetězy nebo kabelové vlečky jako vhodnější řešení.

Gumové a polyuretanové nárazníky k ochraně přesuven před nárazem. Conductix-Wampfler nabízí velký výběr nárazníků s absorbcí od malých nárazů po tisíce joulů.

Přesuvny v regálovém skladu

Technické požadavky: přenos energie a signálů na přesuvnu
Provozovatel: Mittelland Molkerei AG

Více informací

Přesuvna v betonárce

Popis zařízení: přesuvna v betonárce
Technické požadavky: přívod elektrické energie v betonárce

Více informací

Přívod energie a dat k přesuvně

Popis zařízení: přívod energie a dat k přesuvně
Betreiber: COLORBETON, a.s, Prag (CZ)

Více informací

Přesuvna

Popis zařízení: přesuvna
Provozovatel: Třinecké železárny a.s [CZ]

Více informací

Přesuvna pro autobusové karosérie

Popis zařízení: přesuvna pro autobusové karosérie
Provozovatel: Iveco Czech Republic, a.s. [CZ]

Více informací