Manipulace v přístavech a s kontejnery

RMG Container Cranes are moving containers in a container block at a container terminal

Globální transport zboží je uskutečňován převážně ve standardních kontejnerech. Pro zajištění nepřetržitého provozu potřebují kontejnerové terminály v přímořských a vnitrozemských přístavech, ale také železniční terminály, efektivní a spolehlivé elektricky poháněné vybavení pro manipulaci s kontejnery, i v těch nejdrsnějších podmínkách.

Systémy pro přenos energií a dat jsou určeny pro zásobení kontejnerových jeřábu k vykládce lodí, stejně tak jako pro RMG a RTG kontejnerové stohovací jeřábů. Stále větší kontejnerové lodi potřebují větší a rychlejší kontejnerové jeřáby. Tyto jeřáby jsou stále více závislé na spolehlivosti elektrických komponentů. Automatizované přístavy budoucnosti potřebují moderní vybavení pro manipulaci s kontejnery a nové metody přenosů energie a dat. Přístavy nahrazují spalovací motory elektrickými zařízeními z důvodu snížení emisí a spotřeby fosilních paliv.

 

Conductix-Wampfler má desítky let zkušeností a know-how v oblasti manipulace s kontejnery. Nabízíme spolehlivá a požadavkům zákazníka přizpůsobená řešení pro elektrifikaci jeřábů a jiných přístavních zařízení. Prostřednictvím naší globální prodejní, inženýrské a servisní sítě podporujeme mezinárodní aktivity našich zákazníků a poskytujeme výkonný poprodejní servis. Nabízíme:

Motorové bubny – specifické dle způsobu používání - s magnetickou spojkou nebo s frekvenčně řízeným pohonem, slouží k přívodu napájení a datových kabelů ke STS a RMG kontejnerovým jeřábům s dlouhými drahami pojezdu. Speciální kroužkové sběračeLWL rotační převodníky garantují přenos energie a dat bez přerušení. Také kabely pro spreadery na kontejnerových jeřábech, které se extrémně rychle vertikálně pohybují, jsou bezpečně a spolehlivě odvíjeny a navíjeny motorovými kabelovými bubnyRTG jeřáby doposud poháněné dieslovým motorem mohou být pomocí elektricky napájených motorových kabelových bubnů přebudovány na jeřáby E-RTG.  

Kabelové vlečky – ať už s vlastním pohonem nebo nez něj jsou kab. vlečky dlohodobě spolehlivým řešením pro přenos energie a dat na jeřábové kočky kontejnerových jeřábů.

Energetické řetězy – alternativní řešení ke kabelovým vozíkům, k ovládání většího počtu kabelů, obzvlášť pro napájení kočky jeřábů RTG/RMG   


Troleje – řešení Plug-In nebo Drive-In je standardem pro E-RTG jeřáby. Nejnovější Drive-In L systém pracuje zcela automaticky, bez hydraulických nebo pneumatických komponentů. Troleje jsou používány jako efektivní napájení kočky , rozšířeny o speciální druhy trolejí a komponentů pro přenos dat v multiplexu. Troleje umístěné do kanálu v přístavní hrázi mohou být použity (jako alternativa k motorovým kabelovým bubnům) jako hlavní přívod energie (střední napětí 5 kV až 13,8 kV).    

IPT® (Inductive Power Transfer) –  moderní indukční způsob napájení IPT® Charge pro bateriově napájené přístavní vozidla jako např. automaticky vedené transportní systémy a portálová zdvihací zařízení.

Ochranné systémy pro kabely – systémy Trenchguard a CoverZip zakryjí a chrání kabely uložené v kanálech.