Těžba ropy a plynu

Conductix-Wampfler offers Energy & Data Transmission Systems for the Offshore industry

V důsledku hledání nových zdrojů energie proniká lidstvo do stále větších hlubin oceánů, tím těžba na moři získává z hospodářského hlediska na významu. Robustní a odolné komponenty pro elektrifikaci jsou nepostradatelné pro úspěšné zprovoznění a provoz ropných plošin a lodí. Nakládací jeřáby na plošináchprocesní jeřáby a technická zařízení na plošině potřebují proud, signály a data. V těchto náročných, k výbuchu náchylných podmínkách jsou obzvláště nutné bezpečné komponenty pro elektrifikaci. Systémy pro přenos energie a dat jsou v provozu po mnoho hodin a musí být provozuschopné s minimální potřebou údržby. Provedení musí odolávat mořské vodě a splňovat nejpřísnější normy kvality a bezpečnosti  ATEX, IECEx a UL. 

Conductix-Wampfler hat beachtliche Erfahrungen in der Offshore- und Schifffsindustrie. Zu unseren Lösungen gehören:


Kroužkové sběrače – zajišťují zásobení proudem a přenášejí kontrolní signály a data na rotující  jeřáby (např. nakládací jeřáby, procesní jeřáby) a na zařízení na palubách. Naše kroužkové sběrače mohou být použity na nejrůznějších místech, zakryté pak mohou být dodány pro místa s rizikem výbuchu. Kryty sběračů mohou být vybaveny rotačními převodníky pro pneumatický a stlačený vzduch a dle potřeby také tepelnými vodiči a větracími otvory. Mimo to nabízíme také rotační převodníky pro LWL optické kabely v komplexnějších systémech. Mohou být použity buď samostatně nebo spolu s kroužkovými sběrači.

Motorové bubny – vhodné pro systémy, které zajišťují odčerpávání plynu. Plynové hadice jsou tak stále uložené a připravené.

Energetické řetězy – u rozsáhlejších aplikací slouží s ovládáním hadic a FPSO systémů (Floating Production Storage and Off-loading / Plovoucí výrobní a skladovací systémy) mohou být energetické řetězy použity k vedení kabelů a hadic.     

Kabelové vlečky  - mostové jeřáby mohou být napájeny pomocí kabelových vleček, které jsou dle zadání vybaveny elektrickými kabely nebo pneumaticko-hydraulickými hadicemi.

Pružinové bubny – hodí se pro vedení kabelů k výložníkům a mostovým jeřábům.  

Nárazníky – chrání pohyblivá zařízení před kolizemi.