Zábavní technika

Conductix-Wampfler offers Energy & Data Transmission Systems for the elctrification of Amusement Rides

Mnohé návštěvníky zábavních parků určitě ani nenapadne, že mnohé atrakce, na kterých si vozí, jsou napájeny elektrickými systémy, které jsou namontovány v blízkosti pohyblivých dílů. Stabilní a spolehlivé systémy přívodu elektrické energie jsou nutné k zajištění bezproblémového provozu atrakcí jako např. obřích kol, kolotočů, horských drah, freefall věží a nových "nervy drásajících" atrakcí. U elektrických komponentů je nezbytná nejvyšší bezpečnost, to platí pro vniřní provoz, venkovní použití nebo dokonce pro aplikace pod vodou. Zároveň s tím je pro výrobce atrakcí a provozovatele zábavních parků důležitý design zařízení a z ekonomických důvodů není možné, aby atrakce byly v odstavném režimu.

Conductix-Wampfler má rozsáhlé zkušenosti při práci s hlavními výrobci atrakcí a provozovateli zábavních center po celém světě. Naše nanejvýše spolehlivá řešení elektrifikace se osvědčila v nejoblíbenějších zábavních parcích. Náš široký sortiment produktů splňuje specifické potřeby a požadavky výrobců s velkým důrazem na bezpečnost. Poskytujeme neutrální poradenství našim zákazníkům ať už jde o standardní produkty nebo o specifická řešení.

Náš osvědčený sortiment pro segment zábavní technika:  

Troleje  – pro napájení přímých a zakřivených drah. Troleje je možno napojit na kroužkové sběrače ve velkém radiusu. Trolejové systémy pro vysoké proudy jsou vhodné pro přepravu osob a scénické aplikace.

Kroužkové sběrače – se zakrytím nebo bez něho, přenášejí energii a data na otočné díly všech rotujících atrakcí nejrůznějších druhů. Pro složitější systémy nabízíme také rotační datové převodníky.

IPT®( Inductive Power Transfer) – bezdotykový přenos energie a dat. IPT® se ideálně hodí pro vodní atrakce, kde konvenční vodiče nefungují. Můžete je nalézt v největších zábavních parcích světa. 

Energetické řetězy – ideální řešení pro vedení kabelů a hadic v přímých i zakřivených drahách zábavních atrakcí. 

Pružinové bubny – pro vertikální napájení a řízení pohyblivých světelných ramp, zvukových systému a videozařízení. 

Power supply Ferris wheelPower supply Ferris wheel
Ke stažení: 

London Eye

Popis zařízení
Napájení obřího ruského kola

Provozovatel
London Eye (Millennium Wheel) Velká Británie

Produkty

  • napájení kabin: troleje 0813, 4 póly + PE, délka 440 m, průměr 140 m
  • napájení kola: stočené troleje (program 0811), 42 pólů, průměr 4 m

Počet spotřebičů
32