S rádiovými dálkovými ovladači Conductix-Wampfler s ochranou proti výbuchu můžete s jistotou řešit problémy v nebezpečných prostředích. Tyto speciálně navržené rádiové ovladače splňují nejpřísnější bezpečnostní normy a zajišťují spolehlivý provoz v extrémních podmínkách.

Proč si vybrat rádiové dálkové ovladače odolné proti výbuchu?

  • Certifikovaná bezpečnost pro použití v zónách ATEX a IECEx
  • Odolné pouzdro pro maximální spolehlivost
  • Konzistentní výkon i v náročných podmínkách

Ať už se jedná o ropný a plynárenský průmysl, chemické závody nebo jiné citlivé oblasti, naše nevýbušné rádiové ovladače nabízejí dokonalou kombinaci bezpečnosti, výkonu a snadného použití.

ATEX je zkratka pro „ATmospheres EXplosibles“

  • Průmyslové bezdrátové dálkové ovladače s certifikací ATEX jsou bezpečné dálkové ovladače určené pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu, kde je možná přítomnost plynů, par, hořlavých kapalin nebo hořlavého prachu.
  • Certifikace ATEX zaručuje, že tato rádiová ovládání splňují přísné bezpečnostní požadavky stanovené především dvěma směrnicemi:
    • Směrnice ATEX 2014/34/EU se týká konstrukce a výroby zařízení určených pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu. Stanovuje přísná technická kritéria, která zaručují jiskrovou bezpečnost těchto zařízení.
    • Směrnice ATEX 1999/92/ES se věnuje ochraně pracovníků v prostředí s nebezpečím výbuchu. Stanovuje požadavky na hodnocení rizik, klasifikaci rizikových zón a provádění preventivních a ochranných opatření.

Rádiové ovladače ATEX společnosti Conductix-Wampfler, které poznáte podle jejich šedého krytu, bezpečně fungují v podmínkách trvalého rizika výbuchu (plyn: zóna 0, prach: zóna 20).