Elektrické podvěsné dráhy

Conductor Rails in use for the elctrification of a Electrified Monorail System

Elektrické podvěsné dráhy (Elektrohängebahnen - EHB nebo Electrified MonorailSystems - EMS) se používájí v mnoha případech k transportu materiálu ve výrobním procesu nebo v logistice. V automobilovém průmyslu dopravují EHB například různé díly (součásti karosérie, sedadla, motory, převodovky nebo podvozky).  

Jednotlivé vozíky elektrické podvěsné dráhy disponují inteligentním On-Board-Controlerem a tak můžou pomocí elektromotoru jezdít rozdílnými rychlostmi, jemně dobržďovat a zrychlovat nezávisle na sobě.

Všechny tyto funkce potřebují po spolehlivý přívod energie a ovládání, Conductix-Wampfler to může díky moderním technologiím nabídnout.

 Rozsáhlý sortiment produktů Conductix-Wampfler obsahuje také dvě důležité řešení pro přenos energie a dat na vozíky elektrických podvěsných drah. Troleje a indukční napájení. Oba syystémy zcela plní požadavky od EHB systémů a jsou vhodné pro všechny běžné hliníkové profily, běžných kolejových průřezů, pohyblivé úseky, zdvihy a vyhybky, vysoké pošty vozíků nebo také v kombinaci s pozicovacím systémem, např. barcode + laser.  

Troleje dokazují své bohaté možnosti využití na elektrických podvěsných drahách již roky: spolehlivá, jednoduše rozšířitelná za provozu a hospodárná elektrifikace EHB.

Inductive Power Transfer IPT®, bezdotykové, indukční řešení přenosu energie nabízí k tomu další výhody jako jsou vysoká pojezdová rychlost, vysoká mechanická tolerance a také tichý a bezúdržbový přenos energie.

Gumové a polyuretanové nárazníky k ochraně při nárazu vozíků a manipulátorů. Conductix-Wampfler nabízí velký výběr nárazníků s absorbcí od malých nárazů po tisíce joulů. 

Elektrická podvěsná dráha

Technické požadavky: Elektrická podvěsná dráha (EHB) pro transport automobilových dvěří.
Provozovatel: CLEMESSY

Více informací

Elektrická podvěsná dráha

Technické požadavky: elektrická podvěsná dráha ve skladu dílů
Provozovatel: SCHMIDT Groupe

Více informací

Elektrická podvěsná dráha

Popis zařízení: elektrická podvěsná dráha
Porovozovatel: ŠKODA Auto, a.s.

Více informací