Automobilový průmysl

Conductix-Wampfler offers Energy & Data Transmission Systems for the Automotive industry

Kapitálově náročné automobilové závody musí být schopny produkovat velký počet rychle se měnících modelů automobilů. V moderních automobilkách je možné použít pouze nejspolehlivější a nejvíce ergonomické technické vybavení. Právě tam se nacházejí také produkty od Conductix-Wampfler.

Na počátku výrobního procesu je třeba přemisťovat pomocí  mostových jeřábů svitky oceli, odlitky a suroviny. Přesuvny přivážejí nebo odvážejí nástroje a materiál u lisů v lisovnách.  Elektrické podvěsné dráhy přesouvají komponenty v karosárnách. Zde je karoserie tvarována. Elektrické podvěsné dráhy nebo  transportní systémy pro automobilky přesouvají karoserii do lakovny.

Regálové zakladače v moderních skladech zajistí včasné dopravení k závěrečné montáži.

Automaticky vedené transportní systémy a kolejové systémy jsou používány pro předmontáže pohonů a k instalaci podvozku. 

Při konečné fázy montáže pracují  elektrické podvěsné dráhy a dopravní pásy pod povrchem, zatímco na úrovni terénu jsou používány speciální transportní systémy pro automobilky. Montážní pracovníci potřebují pracovní stanice, zdvihadla, balancéry a vozíky na nářadí poháněné elektricky nebo pneumaticky.

 

Nabízíme široké spektrum řešení přívodu energie a dat napříč výrobními procesy v automobilkách. Conductix-Wampfler nabízí odpovídající řešení pro přenos energie a dat na jeřáby, elektrické podvěsné dráhy, dopravní pásy, převážecí vozy, transportní systémy (skiletové) nebo montážní nástroje.

Troleje – slouží k napájení  mostových jeřábů ( EOT), eketrických podvěsných drah ( EHB), přesuven, flexibilních transportních systémů a regálových zakladačů. 

Kabelové vlečky – pro ovládání kabelů určených pro napájení jeřábové kočky na mostových jeřábech nebo pro ovládání hadic se stlačeným vzduchem pro elektrické nástroje na montážních linkách.

IPT® ( Inductive Power Transfer) – k bezdotykovému přenosu energie a dat na převážecí vozy,  transportní systémy (skillet) se zvedacími plošinami,  automaticky vedenými transportními systémy ( FTS) nebo systémy vedené kolejemi.

Systémy pro přívod médií, vozíky a pulty na nářadí a  balancery –  pro zvýšení produktivity a bezpečnosti na montážních linkách umožňují naše systémy jednoduchý a ergonomický přístup k montážnímu vybavení, zásobují ho konstatně proudem a stlačeným vzduchem a zjednodušují tím ergonomické ovládání. 

Pružinové kabelové bubny – dodávají externí přívod 12 V sloužící k testování automobilů a zároveň napájí přesuvny.

Highspeed polyuretanové nárazníky – zachycují nárazy zvedacích plošin nebo točen.

Electrified Monorail SystemElectrified Monorail SystemElectrified Monorail System
Ke stažení: 

Elektrická podvěsná dráha

Popis zařízení:
elektrická podvěsná dráha

Provozovatel
ŠKODA Auto, a.s.

Zákazník
Chropyňská strojírna, a.s.

Místo
Vrchlabí

Produkt
Trolej, Program 0815 (7+PE)

Délka
190 m