Důlní technika

Conductix-Wampfler offers Energy & Data Transmission Systems for the Mining industry

Růst světové ekonomiky a rozvoj infrastruktury jsou závislé na surovinách, jako jsou minerály, kovové rudy a uhlí. Povrchové důlní a podzemní důlní operace vyžadují využití řdy výkonných elektrických zařízení, která budou vykonávat práci pokud možno s minimem emisí. Pro zajištění bezpečného a spolehlivého napájení v prašných a často i explozivních podmínkách jsou používány speciální systémy na přenos energií a dat. Často musí odolávat i vysokým vibracím a zrychlením. Někdy je nutné napětí až 35 kV, které u enormě velkých a výkonných zařízení musí zajišťovat kontinuální provoz v extrémních podmínkách. Velké bagry a těžební stroje pro povrchovou těžbu i elektricky poháněné lopatové nakladače a dopravníky potřebují do šířky navíjené kabelové bubny s naváděním kabelu a kroužkovými sběrači. Vrtací a sbíjecí zařízení určená pro dobívání ve skále a hlubinnou těžbu vyžadují robustní a kompaktní systémy přívodu energie. Také stroje na stříkání betonu, vrtáky pro ražbu, vrtací sloupky a jiná podzemní zařízení potřebují mobilní napájení. U podzemních přesuven napájených baterií jsou nutné flexibilní napájecí systémy.

Conductix-Wampfler nabízí pro zajištění 24 hodinového provozu při těžbě osvědčená řešení dle požadavků zákazníků, pro všechny druhy těžebních strojů a zařízení. Naše celosvětová základna provozních a inženýrských pracovníků a silný servisní tým podporují naše zákazníky v jejich aktivitách všude po světě. Motorové kabelové bubny - s elektrickým nebo hydraulickým provozem pro dlouhé pojezdové dráhy bagrů při povrchové těžbě i pro vrtací a odstřelovací zařízení. Pro zajištění nepřetržitého přívodu energie jsou naše motorové bubny vybaveny stabilními a spolehlivými kroužkovými sběrači. Jsou používány také k napájení přesuven a jiných zařízení na přepravu surovin.

Kabelové vlečky –  nanejvýš spolehlivé a s dlouhou životností - umožňují horizontální nebo vertikální pohyb zařízení, např. , dopravníků a podobných zařízení, umožňují také ovládání kabelů k zařízením, jako např. k předpínačům pásových dopravníků. Speciální kabelové vozíky použité ve velmi prašných a náročných prostředích pojíždějí po kosočtvercových drahách ("Diamond Tracks").

Energetické řetězy – ideální pro kabely a hadice, které zásobují strojní části, např. teleskopický výložník se zařízením pro výstuže stropu nebo stroje na stříkání betonu. 

Pružinové kabelové bubny –  kompaktní pružinové bubny z nerezové oceli se hodí pro navíjení kabelů u horizontálního nebo vertikálního pohybu těžebních zařízení.

Troleje – velmi dlouhá životnost a odolnost proti korozi. Zásobují energií přesuvny a jiné druhy dopravníků. Speciální trolejové systémy dobíjejí bateriemi napájená podzemní důlní vozidla. Tato vozidla mohou být připojena během nabíjení a během provozu zase odpojena. 

Śkrabák v cementárně

Technické požadavky: Hlavní napájení škrabáku
Provozovatel: Českomoravský cement, a.s.

Více informací

Stacker & Reclaimer

Popis zařízení: Stacker & Reclaimer
Provozovatel: Doly Bilina a.s. [CZ]

Více informací

Napájení skládkového stroje (korečkového rypadla) na skládce uhlí

Popis zařízení: Napájení skládkového stroje (korečkového rypadla) na skládce uhlí
Provozovatel: SME - CEZ, elektrárna Dětmarovice

Více informací