Jeřáby

An Overhead Crane equiped with a Conductix-Wampfler C-Rail Cable Festoon System

Témeř při všech logistických procesech, každé produkci nebo montáži se polotovar nebo zboží zvedá, přesouvá či skládá. Odpovídající druh zdvihacího zařízení je volen dle rozměrů a váhy materiálu nebo zboží. Všem společný je však horizontální a vertikální pohyb. Vedle transportních a zdvihacích zařízení, která jsou montovaná na zem, zvládají tyto úkoly spojené s manipulací hlavně jeřáby. Jednoduché kladkostroje na pevných nebo pohyblivých výložnících, standardní mostové jeřáby, plně automatizované procesní jeřáby, kontejnerové jeřáby - šíře typů jeřábů je tak veliká, jako je veliká paleta zboží, které je den co den na celém světě v pohybu. Systémy pro přenos energií a dat mají pro bezpečný, spolehlivý a ekonomický provoz všech jeřábů rozhodující význam. Vzhledem k různým funkcím a provedením jeřábů jsou systémy pro přenos energií a dat přesně sladěny s příslušnými požadavky. Různorodé podmínky prostředí v továrnách, ocelárnách, hliníkárnách, na vrakovištích, pilách nebo spalovnách vyžadují specifické použití systémů pro přenos energií a dat. 

 

Conductix-Wampfler je světovou jedničkou v elektrifikaci jeřábů. Od standardních řešení pro nejrůznější typy jeřábů až po speciální řešení na přání zákazníka, Conductix-Wampfler nabízí řešení přívodu energií a dat ve všech případech. Díky celosvětové siti prodejních, inženýrských a servisních míst je Conductix-Wampfler svým zákazníkům vždy nablízku. Lokální skladové zásoby a díky tomu i dobré dodací termíny pro standardní položky garantují tu nejlepší možnou podporu zákazníkům.

Troleje – jednopólové izolované troleje, kompaktní nebo uzavřené troleje se osvědčily jako spolehlivé a nákladově výhodné řešení přívodu energie pro mostové jeřáby. Také pro napájení koček jsou troleje vynikající řešení.

Kabelové vlečky – spolehlivý přívod energie, dat a signálu pro kočky jeřábu

Energetické řetězy – vede kabely všech druhů k nejrůznějším jeřábům. Určeno také pro zdvihací zařízení s výsuvnými rameny.

Pružinové nebo motorové kabelové bubny – vedou kabely nebo hadice spolehlivě a bezpečně k jeřábům nebo zdvihacím zařízením - vertikálné, horizontálně nebo na teleskopických výložnících.

Kroužkové sběrače – slouží k přenosu energie, dat a řídicích signálů na otočné části jeřábů (úhel natočení až 360°)

Gumové nebo polyuretanové nárazníky – odpruží přímé nárazy jeřábových součástí

Process CraneProcess CraneProcess Crane
Ke stažení: 

Procesní jeřáb

Popis zařízení
Procesní jeřáb

Zákazník
ITECO s.r.o. [CZ]

Země
Česká Republika

Místo
Chrudim

Zastoupení
Conductix-Wampfler s.r.o. [CZ]

Technické požadavky
Napájení otočné jeřábové kočky řešené 26ti pólovým kr. sběračem des drehbaren Hebearms an der Krankatze mit einem 26 poligen Schleifring

Produkty
"Single FlexLine" | Program 0811 | Jednopólová izolovaná trolej

Počet pólů
24 x PH + 2 x PE

Počet otáček
5,7 n/min

Typ sběrače
081101-0021 [dvojitý]

Proud
59 A

Napětí
400 V / 230 V

Přenos dat
4-20 mA / 230 V [řídicí signály]

Pojezdová rychlost [spotřebič]

  • most: 65 m/min
  • podvozek kočky: 20 m/min
  • kočka zdvih: 8 m/min

Prostředí
vnitřní, průmyslová hala

Další informace
Napájení kočky jeřábu bylo realizováno kabelovou vlečkou 0240