Zábavní technika

Conductix-Wampfler offers Energy & Data Transmission Systems for the elctrification of Amusement Rides

Mnohé návštěvníky zábavních parků určitě ani nenapadne, že mnohé atrakce, na kterých si vozí, jsou napájeny elektrickými systémy, které jsou namontovány v blízkosti pohyblivých dílů. Stabilní a spolehlivé systémy přívodu elektrické energie jsou nutné k zajištění bezproblémového provozu atrakcí jako např. obřích kol, kolotočů, horských drah, freefall věží a nových "nervy drásajících" atrakcí. U elektrických komponentů je nezbytná nejvyšší bezpečnost, to platí pro vniřní provoz, venkovní použití nebo dokonce pro aplikace pod vodou. Zároveň s tím je pro výrobce atrakcí a provozovatele zábavních parků důležitý design zařízení a z ekonomických důvodů není možné, aby atrakce byly v odstavném režimu.

Conductix-Wampfler má rozsáhlé zkušenosti při práci s hlavními výrobci atrakcí a provozovateli zábavních center po celém světě. Naše nanejvýše spolehlivá řešení elektrifikace se osvědčila v nejoblíbenějších zábavních parcích. Náš široký sortiment produktů splňuje specifické potřeby a požadavky výrobců s velkým důrazem na bezpečnost. Poskytujeme neutrální poradenství našim zákazníkům ať už jde o standardní produkty nebo o specifická řešení.

Náš osvědčený sortiment pro segment zábavní technika:  

Troleje  – pro napájení přímých a zakřivených drah. Troleje je možno napojit na kroužkové sběrače ve velkém radiusu. Trolejové systémy pro vysoké proudy jsou vhodné pro přepravu osob a scénické aplikace.

Kroužkové sběrače – se zakrytím nebo bez něho, přenášejí energii a data na otočné díly všech rotujících atrakcí nejrůznějších druhů. Pro složitější systémy nabízíme také rotační datové převodníky.

IPT®( Inductive Power Transfer) – bezdotykový přenos energie a dat. IPT® se ideálně hodí pro vodní atrakce, kde konvenční vodiče nefungují. Můžete je nalézt v největších zábavních parcích světa. 

Energetické řetězy – ideální řešení pro vedení kabelů a hadic v přímých i zakřivených drahách zábavních atrakcí. 

Pružinové bubny – pro vertikální napájení a řízení pohyblivých světelných ramp, zvukových systému a videozařízení. 

Gyro Drop „Scream“Gyro Drop „Scream“Gyro Drop „Scream“
Ke stažení: 

Gyro Drop „Scream“

Popis zařízení
Gyro Drop „Scream“

Provozovatel
Heidepark Soltau, Německo

Zákazník
Ritec AG, Lichtenštejnsko

Pojezdová dráha
90 m

Produkt

  • trolejový systém 0812, 200 A Alu-troleje 8-pólový (3+PE + 2 x řídicí signál + 2 x data)
  • přenos dat: Powertrans 1b (187,5kBit/s)

Další informace
Vertikální uspořádání trolejí